10 efektyviausių būdų sumažinti transporto įmonių išlaidoms

Transporto sektorius susiduria su dideliais iššūkiais. Daugiau nei 58 proc. transporto ir logistikos įmonių vertina 2023 m. kaip nuviliančius. Transporto sektorius susiduria su pasauliniais ekonomikos sutrikimais, tebesitęsiančiu COVID-19 pandemijos poveikiu ir geopolitine įtampa, įskaitant karą Ukrainoje. Pirmąjį praėjusių metų ketvirtį smarkiai sumažėjus krovininio transporto paklausai, eksporto pajamos iš transporto paslaugų sumažėjo 39 proc. Tokiais neramiais laikais veiklos efektyvumas tampa esminiu veiksniu, padedančiu įveikti sunkumus.

Geriausi būdai įveikti sunkumus
Daugelis Europos transporto lyderių pasirinko „Fleethand” – naujos kartos novatorišką telematikos sprendimą, skirtą efektyvesniam transporto valdymui. Naudodamos „Fleethand” įmonės gali sumažinti automobilių parko degalų sąnaudas ir neplanuotų kilometrų skaičių, automatizuoti verslo procesus, padidinti efektyvumą ir sumažinti automobilių parko draudimo išlaidas. Tarp „Fleethand” pasirinkusių įmonių yra tokios rinkos milžinės kaip „Girteka Group” (didžiausia logistikos paslaugų teikėja Europoje, turinti daugiau nei 9 200 sunkvežimių ir 9 800 priekabų), „Hegelmann Group”, „Kawczynski Logistics” ir kt.

Transporto įmonės gali sutaupyti lėšų laikydamosi šių 10 taupymo būdų, kuriuos kasdien taiko rinkos lyderiai:

  1. 1. Sumažinkite neplanuotų kilometrų skaičių. Vidutiniškai vienas neplanuotas kilometras transporto įmonei sukuria 1-2 EUR papildomų išlaidų. Naujausi telematikos sistemos moduliai leidžia „Fleethand” taikyti dirbtinį intelektą geriausiam maršrutui parinkti. Iš „Fleethand” klientų statistikos matyti, kad įmonės gerokai sumažino nereikalingų kilometrų skaičių, o tai leido sutaupyti 2 proc. išlaidų.
  2. 2. Optimalaus maršruto planavimas. Planuojant maršrutą „Fleethand” parenka optimalų maršrutą, kurį peržiūri transporto vadybininkas, o apskaičiuoja dirbtinis intelektas, naudodamasis sąnaudų ir mokesčių skaičiavimais, todėl išvengiama neplanuotų kilometrų. Šis sprendimas padeda mažinti logistikos išlaidas, tiesiogiai taupydamas kelionės išlaidas. Neplanuotų kilometrų eliminavimas sutaupo 2-6 proc. visų parko kilometrų.
  3. 3. Integruokite ECO vairavimą. Fleethand ECO sprendimas suteikia išsamią kelionės informaciją, kuri atskleidžia kiekvieno vairuotojo degalų sąnaudas, vairavimo stilių ir saugumo lygį. Analizuodama ECO vairavimo elgseną, „Fleethand” sistema gali suteikti reikiamą informaciją, leidžiančią sumažinti parko degalų sąnaudas ir eksploatacines išlaidas. Remiantis „Fleethand” patirtimi, tai paprastai leidžia sutaupyti ~10 % degalų.
  4. 4. Peržiūrėkite autoparko vadybos veiksmingumą. „Fleethand” procesai leidžia padidinti vieno transporto vadybininko valdomų sunkvežimių skaičių. Sprendimai padeda atkreipti dėmesį į pagrindines sritis, kuriose prarandamas efektyvumas. Tai dažniausiai patiriama dėl netinkamo informacijos srauto tarp kliento, vairuotojo ir transporto įmonės, taip pat dėl klaidų tvarkant dokumentus ir pan. Remiantis „Fleethand” klientų duomenimis, vadybos sprendimų naudojimas lemia ~25 % automatizuotus verslo procesus ir didesnį efektyvumą.
  5. 5. Padidinkite vidinio administracinio padalinio našumą. Elektroninių dokumentų perdavimas tarp vadybininkų ir vairuotojų skatina įmonės procesų skaitmeninimą, prisideda prie tvarumo plėtros ir didina biuro efektyvumą. Efektyviai valdydamos dokumentus, įmonės gali išvengti su dokumentais susijusių klaidų ir sutaupyti iki 10 proc. išlaidų.
  6. 6. Skirkite daugiau dėmesio žaloms ir draudimo išmokoms. Statistika rodo, kad iki 40 proc. visų žalų bendrovėms neatlyginama, dažniausiai dėl pamiršimo, neteisingo užpildymo, terminų praleidimo ir pan. Fleethand sprendimai 30 % sumažina incidentų skaičių ir transporto priemonių parko draudimo išlaidas.
  7. 7. Efektyviai planuokite transportavimo išlaidas. Inovatyvi „Fleethand” sistema leidžia greičiau ir efektyviau apskaičiuoti transportavimo išlaidas. Vidutiniškai skaičiavimai atliekami per 1 minutę. Galite iš karto pamatyti, kiek jums kainuos pervežti krovinį, nustatyti galutinę kainą ir pateikti pasiūlymą klientui.
  8. 8. Naudokite elektronines perdavimo ir priėmimo formas. Ši „Fleethand” priemonė leidžia nuotoliniu būdu stebėti transporto priemonės būklę ir inventorių. Vairuotojai užpildo elektroninį perdavimo ir priėmimo aktą, pateikia transporto priemonės defektų ir (arba) pažeidimų nuotraukas ir pasirašo savo mobiliajame įrenginyje. Jei atsiranda naujų apgadinimų ar pažeidimų, apie trūkumus įspėjami įmonės techninės priežiūros specialistai. Sistema suteikia puikų transporto priemonės techninės būklės, defektų ir diagnostinių lempučių vaizdą.
  9. 9. Laikykitės gairių dėl poilsio stotelių. Sistema parenka geriausias vietas vairuotojo pertraukoms ir pasiūlo artimiausias stovėjimo aikšteles, todėl vadybininkai sutaupo laiko. Netrukus automobilių stovėjimo aikšteles bus galima užsisakyti internetu tiesiogiai iš „Fleethand” sistemos.
  10. 10. Rinkitės pigiausias degalų įpylimo stoteles. Į specialų „Fleethand” žemėlapį, skirtą sunkiasvorėms krovininėms transporto priemonėms, įmonės gali įtraukti konkrečios įmonės stovėjimo aikšteles ir degalines. Sistemoje yra įdiegta informacija apie degalines, iš kurių galima pasirinkti pigiausią.


Diegdami pažangiausius sprendimus, pramonės lyderiai įgyja geresnes galimybes įveikti rinkos sunkumus. Įmonėms, ieškančioms patikimo partnerio, pasirengusio naviguoti logistikos rinkoje sunkmečio metu, akivaizdus pasirinkimas – „Fleethand”. Taigi, jei esate pasirengę padidinti verslo efektyvumą, „Fleethand” optimizavimo procesai padės jums pasirengti transporto sektoriaus atsigavimui.